Початок ->Наукова діяльність ->«Фундатори музейних колекцій та реалії сучасного етапу розвитку музейної справи» ->Розширений звіт

Всеукраїнська науково-практична конференція

«Фундатори музейних колекцій та реалії сучасного етапу розвитку музейної справи»

Київ, 14 грудня 2012 р.

Розширений звіт

     14 грудня 2012 року у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Фундатори музейних колекцій та реалії сучасного стану розвитку музейної справи», присвячена 145-річчю від дня народження М. Ф. Біляшівського та 135-річчю від дня народження Д. М. Щербаківського – видатних українських вчених, музейників, громадських діячів.

     У роботі конференції взяли участь понад 40 доповідачів з Києва, Канева, Качанівки, Луцька, Опішного, Переяслав-Хмельницького, Полтави, Черкас, Сум. Це представники музеїв, заповідників, науково-дослідних установ, вищих навчальних закладів, бібліотек тощо.

     

     Виголошені доповіді торкалися ряду важливих та актуальних питань, присвячених становленню та розвитку музеїв у ХХ–ХХІ століттях, їх сучасному стану та перспективам на майбутнє. Вагома частка виступів була присвячена визначним особистостям музейної справи України – фундаторам музейних збірок, їхній ролі у розвитку музейної галузі, збиранні та дослідження пам’яток мистецтва та культури. Висвітлювалися та аналізувалися шляхи становлення та комплектування музейних колекцій.

     У рамках конференції відбулася презентація виставки килимів ХVІІІ–ХІХ століть, які надійшли до зібрання Національного музею українського народного декоративного мистецтва з експедицій, здійснених М. Ф. Біляшівським і Д. М. Щербаківським у 1902–1917 рр. по Київській, Полтавській, Чернігівській, Подільській, Волинській губерніях, Галичині та Буковині.

     Під час обговорення та підведення підсумків роботи конференції було відзначено високий фаховий рівень матеріалів, підготовлених учасниками. Наголошувалося також на необхідності продовження вивчення та популяризації внеску визначних постатей минулого та сучасності у розвиток музейної справи в Україні та формування музейних збірок.

     Зокрема, з цією метою розпочинається робота з підготовки до видання збірника наукових праць за матеріалами Всеукраїнської науково-практичної конференції «Фундатори музейних колекцій та реалії сучасного стану розвитку музейної справи».

 
Початок ->Наукова діяльність ->«Фундатори музейних колекцій та реалії сучасного етапу розвитку музейної справи» ->Розширений звіт


© 2012 Музей українського народного декоративного мистецтва: Усі права захищені