Ранковий янгол Сергія Козака


ПочатокПроект "Експонат місяця": Ранковий янгол Сергія Козака

Усі експонати

Уснувший город чутко спит.
     На улицах темно.
Под утро ангел прилетит
     И постучит в окно.
Я створки настежь распахну,
     Впущу его домой,
И воздух утренний вдохну:
Ну, здравствуй, ангел мой.

          (Дмитрий Мизгулин)

     Настав Новий 2016 рік, до нас злетів Янгол, створений світлою, доброю людиною, справжнім художником Сергієм Козаком. Великий білий шамотний бутиль із рельєфним зображенням замріяного чи то печального Янгола, що злетів, представляє експонат січня місяця 2016 року. Світлий янгольський образ спонукає до філософських роздумів про сенс життя та складності людської долі….

     Що таке ранок ? Ранок – це початок – це новий день – вранішня чистота та незайманість дня – все ще попереду – це незіпсованість замислу – передчуття вдачі та щастя…. І ще багато іншого, для кожного – своє бачення.

     Святий безтілесний дух, створений Богом, Янгол проголошує та виконує Його волю. Янгол є посередником між Богом і людиною, володіє надприродними можливостями, передаючи людям божественну волю.

     У Новому Завіті з ранковою або передранковою зіркою порівнювали Іісуса Христа (Чис. 24:17; Пс. 88:35; Отк. 22:16; 2 Пет. 1:19):

     « Я, Иисус, послал Ангела Моего засвидетельсвовать вам сие в церквах. Я есмь корень и потомок Давида, звезда светлая и утренняя.»

     Творчість відомого київського художника-кераміста Сергія Козака осяяна світом добра і любові, життєствердна, радісна та поетична:

Когда душа поет, весь мир прекрасен
Когда прекрасен мир, душа поет,
И этой связи круг как прежде ясен,
Позволь душе и счастье и полет…

          (Марина Борина-Малхасян)

 

 Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.     Сергій Козак (1958-2015) належить до тієї категорії людей, яким у житті пощастило займатись улюбленою справою, створити щасливу творчу родину однодумців, в якій панували сердечний комфорт та взаєморозуміння. Мабуть, від цієї душевної рівноваги та щирого кохання, взаємної підтримки близьких людей творчість митця випромінює позитивну енергетику, рівновагу, любов і доброту. Головне його покликання – мистецтво кераміки – стало тим стрижнем, що тримав Сергієву сім’ю, формував коло друзів та прихильників. Дружина Надія – головна натхненниця, соратниця, опора у життєвих колізіях, мати двох чудових талановитих дітей.

     Отримавши ґрунтовну фахову освіту художника-оформлювача/дизайнера у Київському художньо-промисловому технікумі, Сергій навчався майстерності гончарювання у відомого київського кераміста Андрія Ільїнського. З часом митець почав успішно працювати в галузі художньої кераміки: гончарна скульптура, пластика малих форм, декоративний та ужитковий посуд, а згодом авторські роботи за різними темами.

     Часто композиції будувалися на використанні традиційних народних форм макітер, глеків, мисок. Ці споконвічні опуклі, круглі, такі всім близькі та знайомі форми у руках художника перевтілювались у загадкові обереги та філософічні чи притчові образи. Для митця форма гончарних виробів (а треба сказати, що Сергій досконало нею володів) стала універсальною можливістю передачі художнього задуму.

     Кераміка Сергія Козака є синтезом трьох складових – скульптури, графіки та живопису. Вона вирізняється своєрідною пластичною мовою, глибиною задуму та майстерністю виконання. Для художника важливий процес пошуків у мистецтві, вдосконалення майстерності, вміння навчатися. Витоки його творчості коріняться у народних традиціях, але митець знаходив новаторські засоби для втілення ідей та образів, створив особисту мистецьку мову. Філософія „Козацького” творення – саме у щирості почуттів, мислення, вчинків, у справжності життя.

     Заслуги художника у середовищі українських керамістів загальновизнані: Сергій Козак – член Національної спілки художників України, член творчого об’єднання „Гончарі”. Він був учасником понад 30-ти різноспрямованих виставок, арт-проектів, симпозіумів, фестивалів. Подружжя Козаків нагороджено дипломом Всесоюзного фестивалю народної творчості (1990), дипломом „Витвір року” виставки-конкурсу „Кераміка в домі та в офісі” (1992, м. Київ), премією Всеукраїнського симпозіуму з монументальної кераміки (1998, с. Опішне, Полтавська обл.). У травні 2008 року Сергій та Надія Козаки заслужено отримали Гран-прі фестивалю скульптури та кераміки, який щороку відбувається у Франції (у місті Румазьєр-Лубер). Твори художника зберігаються у державних музеях України, Японії, Тайваня, приватних збірках України, Голландії, Франції, США.

Нас всех друг другу посылает Бог
На горе иль на радость – неизвестно,
Пока не проживем цикличный срок,
Пока мы не ответим свой урок
И не сдадим экзамен жизни честно.
………………………………………
Нас всех друг другу посылает Бог.

                            Борис Пастернак

     

Ірина Бекетова

     

 

На початок

ПочатокПроект "Експонат місяця": Ранковий янгол Сергія Козака


© 2016 Національний музей українського народного декоративного мистецтва: Умови використання матеріалів