Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 29      Тел./факс: 280-13-43

Пн Ср Чт Пт Сб Вс: 10 - 18 год., Вт - вихідний

 

 

Контакти

2016 р.

«На крилах мрій»
Виставка творів Галини Дюговської

     У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва з 16 грудня 2016 р. по 17 січня 2017 р. працювала виставка творів Галини Дюговської «На крилах мрій».

 

     Галина Дюговська – член Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів України. Живе та працює в Києві. Впродовж багатьох років займається створенням арт-об’єктів з природних матеріалів та флористикою і художнім текстилем. Для втілення своїх ідей використовує поєднання традиційних та авторських технік. Г. Дюговська є організатором та куратором українських та міжнародних художніх мистецьких заходів – виставок та пленерів. Разом з Володимиром Балибердіним представляла українське декоративне мистецтво на Євробаченні в м. Баку (Азербайджан ).

 

     Виставка «На крилах мрій» відкрилася в особливий передсвятковий час. Цей зимовий період з глибокої давнини пов’язаний з великою кількостю традицій та вірувань. Низка зимових святкувань, починаючи від свята Святого Миколая до Різдва, Нового року та Водохреща завжди наповнені підведенням підсумків, новими надіями та мріями… В експозицію увійшли як нові, так і виконані раніше твори.

     Художниця, натхненна традиціями та любов’ю до рідної культури в авторській інтерпретації хоче донести до сучасного глядача енергію давніх знань рідної землі.

     Кольорова гама, геометричний орнамент – все має глибоку символіку, ідею, зміст.

     Магія тепла, добра та любові через зв’язок поколінь в виконанні Галини Дюговської дарує відвідувачам святковий настрій та бажання жити та творити.

 

 

«Марія Примаченко. Фантастична реальність»

     10 листопада 2016 р. в Музеї українського живопису (м. Дніпро) відкривається виставка народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Марії Примаченко (1909 – 1997) під назвою «Марія Примаченко. Фантастична реальність». На виставці представлено 100 робіт із зібрання Національного музею українського народного декоративного мистецтва, в колекції якого зберігається найбільша частина творчого доробку художниці – близько 650 творів.

 

     Створивши власний мистецький стиль, в межах якого нескінченні варіанти декоративних, орнаментальних, жанрових і пейзажних композицій з квітами, птахами та звірами, Марія Примаченко досягла світового визнання та мистецьких вершин й посідає одне з найпочесніших місць серед визначних майстрів «наївного» малярства, таких як Анрі Руссо, Ніко Піросманішвілі, Іван Генералич, Никифор Дровняк.

     Понад шістдесят років присвятила художниця улюбленій справі – малюванню, залишивши людям великий творчий спадок.

 

     Національний музей українського народного декоративного мистецтва впродовж 80 років широко популяризує творчість Марії Примаченко на численних персональних виставках і виставках народного декоративного мистецтва як в Україні, так і в світі.

 

     Про виставку на сайті Музею українського живопису (м. Дніпро)

 

 

"Фарфорова пластика".
Владислав Щербина.

     У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва з 27 жовтня по 21 листопада 2016 року працювала персональноа виставка творів київського художника Владислава Щербини до 90-річчя від дня народження.

 

     Це вже третя виставка в залах музею видатного майстра фарфорової пластики. Владислав Іванович отримав професійну освіту в Одеському художньому училищі ім. М. Грекова (скульптурне відділення). Після завершення навчання розпочав свою трудову діяльність із співпраці з Городницьким, а згодом Баранівським фарфоровими підприємствами. Окремі замовлення виконував для Довбиського порцелянового заводу.

     У 1954 – 1988 рр. працював на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі на посаді скульптора, а згодом – головного художника підприємства.

     Досконало володіючи технологічними засобами і можливостями фарфорової маси, митець відтворює навколишній світ через призму власного сприйняття, знаходить те неповторне художнє рішення, котре найкращим чином втілює його ідею. Творчий доробок В. Щербини багатогранний. У своїй творчості він звертається до різноманітних тем. Серед них – сюжети, пов'язані з українським фольклором, міфологією, історичним минулим України, літературними творами. По-особливому звучить тема кохання і материнства.

Протягом усього творчого життя художник звертається до улюбленої циркової тематики. Це багатопредметні композиції та окремі скульптури із бісквіту і порцеляни, оздоблені надглазурним розписом.      В експозиції виставки представлено близько 100 скульптурних робіт як із колекції музею, так і власного зібрання автора, які були створені митцем в останні роки.

 

 

 

"Співи Орфея" (Вітраж – Живопис)
– перша персональна виставка творів Оксани Кондратьєвої

     07 жовтня 2016 р. о 17.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки "Співи Орфея" (Вітраж – Живопис) – першої персональної виставки творів Оксани Кондратьєвої в Україні

 

     Після здобуття професійної мистецької освіти у Лондоні – Скло і Архітектура, Центральний коледж Св. Мартіна, Університет Мистецтв Лондона – художниця заснувала студію та працює зі склом, вибудовуючи власнy лексику. Втім, y своїй творчості Оксана Кондратьєва звертається до різних видів мистецтвa: живопису та вітражу, іконопису та скульптури, до архітектури, а також до питань синтезу науки та мистецтва.

     

     Виставка "Співи Орфея" – це наближення до усвідомлення Всесвіту як обертання енергій, відчуття ритму Світотворення: у минулому, сьогоденні, майбутньому.

     

 

     Виставка працюватиме до 10 грудня 2016 р.

 

 

Оксана Стратійчук. «Емалі та Графіка»
9 вересня – 14 жовтня 2016.

     Національний музей українського народного декоративного мистецтва презентував персональну виставку Оксани Стратійчук «Емалі та графіка».

 

     Українська художниця-графік представила нові твори, виконані у техніках гарячої емалі та мокуліто. І якщо мистецтво емалі досить поширене в нашій країні, має свої школи і напрямки, то мокуліто — техніка плоского друку з фанери — відносно маловідома, оскільки вона була винайдена лише наприкінці ХХ ст. Знайомство із технікою мокуліто в рамках нової виставки Оксани Стратійчук не обмежиться лише відбитками з графічних форм — самі форми також увійдуть до експозиції. Уквітчані листи фанери, як під тиском друкарського верстата віддають своє зображення паперу, дозволяють не тільки подивитись на графічне мистецтво із іншого — прикладного — боку, але й претендують на самостійну художню вартість.

     Велика частина робіт була створена спеціально для цієї виставки, і всі вони пов’язані ботанічною темою, котра повторюється, варіюється і по-різному звучить, залежно від того, як виконано зображення. Це може бути розлога розповідь чи стислий фрагмент. Музейний контекст надає виставці багатоголосого звучання, оскільки сучасне мистецтво Оксани Стратійчук вступає у діалог із мистецтвом попередніх поколінь.

 

 

 

ДИВОСВІТ ЛАВРСЬКИХ МАЙСТЕРЕНЬ.
ІКОНОПИС.

     Національний музей українського народного декоративного мистецтва та Громадське об’єднання «ЛАВРСЬКІ МАЙСТЕРНІ ім. І. ЇЖАКЕВИЧА» презентували виставку іконопису.

 

     Лаврські майстерні розпочали свою діяльність у 1883 році. Засновником цього унікального художнього осередку був Іван Їжакевич. Сьогодні – це творча співдружність професійних художників-іконописців, членів Національної спілки художників України, більшість з яких є учнями Миколи Стороженка.

     На виставці експонуються ікони класичного канонічного письма та ікони, виконані в стилі українського бароко, які створені українськими митцями-іконописцями, продовжувачами національної традиції: Оксаною Возіяновою, Олексієм Возіяновим, Наталією Гладовською, Романом Селівачовим, Вірою Лозовською, Оленою Думбадзе, Міхаїлом Гайовим, Оленою Хом’яковою, Артемом Копайгоренком.

 

     Виставка тривала з 5 вересня по 3 жовтня 2016 р. у приміщенні музею.

     

 

 

 

М. П. Фантастична реальність

     У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва p з 7 квітня 2016 року працює виставка «М. П. Фантастична реальність», присвячена 80-літтю початку виставкової діяльності народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Марії Примаченко (1909 – 1997).

 

     Понад 120 творів з музейної колекції надають можливість ознайомитися з творчістю великої художниці. Ретроспективна виставка охоплює весь творчий шлях Марії Примаченко. Акцентом виставки є розширена експозиція творів 1936 – 1938 років. Крім декоративних панно на папері також експонуються керамічні твори з розписами майстрині 1937 року та декоративні тарелі 1970-х років.

     Творити для людей, творити для всеперемагаючої краси – у цьому бачила Марія Примаченко сенс свого життя.

     Понад 60років присвятила художниця улюбленій справі – малюванню, залишивши людям великий творчий спадок. Національний музей українського народного декоративного мистецтва зберігає унікальну колекцію творчого доробку майстрині і впродовж 80 років широко популяризує її творчість на численних персональних виставках і виставках народного мистецтва як в Україні, так і в світі.

     Марія Примаченко досягла світового визнання та мистецьких вершин й посідає одне з найпочесніших місць серед визначних майстрів «наївного» малярства, таких як Анрі Руссо, Ніко Піросманішвілі, Іван Генералич, Никифор Дровняк.

     Виставка працювала до 14 жовтня 2016 року.

 

 

Літо. Квіти. Ювілей.

     У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва з 10 червня по 12 серпня 2016 року працювала виставка під назвою „ Літо. Квіти. Ювілей ”, яка ознайомила глядача з новими роботами художника-кераміста, члена Національної спілки художників України Віри Томашевської (м. Київ).

 

     Віра Томашевська починала свій шлях у мистецтві як художник-монументаліст, але з часом винайшла свій власний, оригінальний і неповторний жанр. Майстриня прикріплює на полотно, зазвичай впритул одна до одної, об’ємні, ювелірно витончені керамічні деталі, виразні у своїй лаконічності. Керамічні елементи, з яких складаються панно, неповторні, як дві однакові та водночас різні квітки.

     Джерелом та натхненником творчості Віри Томашевської є світ природи. Ідея повноти життя втілюється з гармонійною довершеністю. Образи її робіт мрійливо-ліричні, наповнені життям, живописні та яскраві.

     Роботи Віри Томашевської вирізняють витончений смак та глибока внутрішня культура. Точність побудови композиції, врівноважена ритміка численних деталей, насиченість кольору – це ті складові, за допомогою яких мисткиня створює свій Всесвіт.

     З 1975 року Віра Іллівна бере активну участь у численних українських і міжнародних виставках, міжнародних пленерах керамістів, має понад 20 персональних виставок.

     

 

 

 

Інна Вапнярська. Малярство

     16 травня 2016 року о 16 год. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться презентація виставки «Інна Вапнярська. Малярство».

 

     Персональна виставка Інни Вапнярської присвячена 50-річчю від дня її народження і є своєрідним звітом творчих досягнень художниці. Інна Дмитрівна належить до нової когорти українських митців, що утворилася в часи становлення України як незалежної держави.

     Викладаючи в Київському художньо-промисловому технікумі, Інна Вапнярська опанувала техніку та методику петриківського розпису. У майбутньому це стало визначальним для її творчості, в якій поєднались академічна освіта, народний фольклор та усталені традиції петриківського розпису. Як результат, перед нами – декоративний вид народного малярства з умовно-просторовими рішеннями станкової композиції та елементами пейзажу.

     

 

     Виставка працюватиме до 10 червня 2016 року.

 

«Кераміка Олени Заславської»

     У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва з 20 травня по 5 червня 2016 року працювала виставка «Кераміка Олени Заславської».

 

     З 20 травня по 5 червня 2016 року у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала ретроспективна виставка «Кераміка Олени Заславської».

     Олена Заславська киянка, випускниця Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука. Протягом семи років була художником на Київському ювелірному заводі. З 1988 по 1998 р. працювала у відділі монументальної кераміки у КиївЗНДІЕП. Художниця брала участь в оформленні інтер’єрів музеїв, лікарень, кав’ярень.

     В експозиції представлено керамічні панно та вазові форми, які були створені впродовж 25 років творчої діяльності мисткині.

     Олена Заславська є учасником багатьох виставок в Україні та за кордоном.

 

     

 

«Омріяні світи Лариси Лукаш» (батик, пастелі)

     У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва з 15 квітня по 10 травня 2016 року працювала виставка «Омріяні світи Лариси Лукаш» (батик, пастелі).

 

     Лариса Лукаш закінчила факультет книжкової графіки Львівського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова, член Національної спілки художників України. Живе і працює в Полтаві.

     Художниця є постійною учасницею всеукраїнських виставок та міжнародних симпозіумів у Херсоні (Україна), Ізмірі (Туреччина), Мінську (Білорусь). Має 10 персональних виставок.

     Твори Лариси Лукаш позначені яскравою самобутністю, образністю; вони занурюють глядача у лірико-поетичний світ природи, жіночої краси, випромінюють весняний настрій та позитивні емоції. Роботи вражають ніжним колоритом і акварельною прозорістю.

     Художниця переважно працює в техніці холодного батику, який вимагає ретельної і акуратної роботи і дає більше можливостей для розпису.

     На виставці було представлено понад 40 творів, виконаних у 2015 – 2016 рр.

 

     

 

Виставка дитячих робіт «Весна красна»

 

     22 квітня 2016 року о 16 год. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться презентація виставки дитячих робіт «Весна красна». Організатором виставки виступає міжнародний благодійний фонд «INSHE ZHITTIA», заснований у 2007 р. родиною Балашових. Фонд є некомерційною, неприбутковою, благодійною організацією. Президентом МБФ є Балашова Олена Володимирівна.

     На виставці представлено 50 творчих робіт конкурсантів VIII Міжнародного «Конкурсу без кордонів».

     Роботи, які брали участь в Конкурсі, передаються в інтернати, притулки, лікарні, храми.

     

     Виставка працюватиме до 15 травня 2016 р.

     

     Сайт Міжнародного благодійного фонду «INSHE ZHITTIA»:www.inshe.org

 

     

 

Ната Попова. «У пошуках ілюзій»

     У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва з 25 березня по 17 квітня 2016 року працювала виставки під назвою «У пошуках ілюзій», яка познайомила столичного глядача з творчістю художника-кераміста Нати Попової (м. Ужгород).

     

     Художниця закінчила Ужгородське училище прикладного мистецтва Коло мистецьких інтересів мисткині охоплює жанри кераміки, графіки та фотографії. У 2014 р. Н. Попова стала лауреатом обласної премії імені Й. Бокшая та А. Ерделі.

     

     Її твори гармонійні та емоційні. В основі творення мисткині лежить інтуїтивне сприйняття світу та тонка чуттєвість. Почуття замріяності, невизначеності, нереальності персонажів закликають глядача до співпереживання та роздумів. Майстер чудово володіє керамічними техніками, делікатно використовує кольори, її пластична мова стримана, але виразна та впізнавана. Художник знаходиться у постійному творчому пошуку, світ її творчості багатошаровий, пласти ідей глибинні та захоплюючі.

 

 

Дмитро Король. Витинанка

     З 26 лютого по 20 березня 2016 року у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала виставка «Дмитро Король. Витинанка» (м. Кременчук). Це перша персональна виставка художника у столиці, на якій буде представлено понад 40 творів.

     Витинання – один із видів українського народного декоративного мистецтва, що має глибокі й багаті традиції. Це твори орнаментального та сюжетного характеру, виготовлені з білого чи кольорового паперу шляхом його складання у декілька разів і вирізування ножицями. У другій половині ХХ ст. витинанка як вид мистецтва потрапляє в поле зору професійних художників і починає відігравати роль самодостатнього твору.

     Звертаються до цього виду мистецтва і молоді художники. Серед них і Дмитро Король (1988 р. н.) з м. Кременчука.

 

 

 

Марія Примаченко
Неосяжне

     З 9 лютого по 13 березня 2016 року в Мистецькому Арсеналі експонувалася ретроспективна виставка «Марія Примаченко. Неосяжне». До експозиції увійшло понад 300 творів видатної художниці з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

     

     

Організатори виставки - НКММК «Мистецький Арсенал», Національний музей українського народного декоративного мистецтва, ArtUkraine.

 

     Про відкриття виставки 

     

Фантастичний світ образів Марії Примаченко є унікальним мистецьким явищем, культурним феноменом, який поєднав у собі традиції народного малярства та особисту обдарованість художниці. Крізь зовнішню ліричність та наїв робіт Марії Примаченко, які йшли врозріз з офіційною радянською ідеологією, проглядають певні філософські пошуки художниці, сюрреалістичні мотиви ‒ все те, що дає право вважати мисткиню генієм, який не просто випереджав свій час, а створював власну реальність - небачену, дивовижну, незбагненну.

 

«Скриня у побуті української родини»
Виставка на матеріалах колекції НМУНДМ

     У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва з 14 листопада працювала виставка «Скриня у побуті української родини», побудована на матеріалах власної колекції.

     

     Було представлено 23 скрині ХVІІІ – початку ХХІ ст. з центральних, північних, південних, західних регіонів України, оздоблених поліхромним розписом і різьбленим орнаментом.

     У житті і побуті української родини скриня відігравала важливу роль: вона займала почесне місце в інтер’єрі житла, була його окрасою, показником добробуту сім’ї, незмінним атрибутом весільного обряду. Скриня передавалася у спадок від покоління до покоління, зберігаючи пам'ять роду, традиції, родинне тепло.

     Окрім скринь на виставці були представлені предмети інтер’єру та побутові речі: килими, мисник, божниці, рушники, тканини, ікони, керамічний і дерев’яний посуд, одяг, прикраси – все те, що оточувало людину у повсякденному житті і що зберігалось у скринях.

     

     Куратор виставки – Білоус Людмила Семенівна, тел. 254 36 42.

     

     Виставка працювала до квітня 2016 року.

     

     Перейти на сторінку виставки 

«Містичні фантазії Івана Фізера»
Художня кераміка

     У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва з 29 січня по 27 лютого 2016 року експонувалася виставка під назвою „Містичні фантазії Івана Фізера ”, яка ознайомила столичного глядача з доробком художника-кераміста Івана Івановича Фізера (м. Черкаси).

     Це була перша авторська виставка творів молодого художника. Іван закінчив Вище художнє професійне-технічне училище у м. Черкаси та факультет декоративно-прикладного мистецтва у Львівській національній академії мистецтв.

     Іван Іванович Фізер – спадковий кераміст. Його батько – заслужений художник України Іван Васильович Фізер добре відомий в Україні та за її межами як митець багатогранного таланту.

     Іван Фізер-молодший достойно продовжує батьківську мистецьку справу. Головні творчі зацікавлення митця схиляються до художньої кераміки та скульптури.

 

 

«Різдвяні дзвоники»
Новорічно-різдвяна виставка

     З 4 грудня 2015 р. по 21 січня 2016 р. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала виставка «Різдвяні дзвоники», присвячена новорічно-різдвяній тематиці.

     

     Новорічно-Різдвяний цикл свят з усім його багатством звичаїв та обрядів знайшов яскравий вияв у творчості багатьох митців минулого та сучасності. Експозиція виставки познайомить з творами декоративного розпису, кераміки, фарфору, скла, художнього різьблення на дереві тощо, в яких мистецькими засобами передано знайомі й близькі кожному з нас образи та сюжетні сцени, втілено теплий і світлий настрій прийдешніх свят.

     Загалом на виставці будуть представлені роботи понад 20 провідних митців вітчизняного народного та професійного декоративного мистецтва, що зберігаються в музейній колекції.

Серед них знані в Україні та за її межами імена, такі, як М. Примаченко, М. Тимченко, Є. Миронова, І. Сколоздра, І. Зарицький, Л. Богинський, М. Онацько, Н. Гронська, В. Корчинський, Н. Ісупова, С. Козак, А. Ільїнський та ін.

     

 

 

 

Музей у соцмережах:  ВКонтакте  Твіттер  Фейсбук  

    © 2005-2016 Національний музей українського народного декоративного мистецтва.    Умови використання матеріалів