Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 29      Тел./факс: 280-13-43

Пн Ср Чт Пт Сб Вс: 10 - 18 год., Вт - вихідний

 

 

Контакти

2015 р.

«Різдвяні дзвоники»
Новорічно-різдвяна виставка

     З 4 грудня 2015 р. по 21 січня 2016 р. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала виставка «Різдвяні дзвоники», присвячена новорічно-різдвяній тематиці.

     

     Новорічно-Різдвяний цикл свят з усім його багатством звичаїв та обрядів знайшов яскравий вияв у творчості багатьох митців минулого та сучасності. Експозиція виставки познайомить з творами декоративного розпису, кераміки, фарфору, скла, художнього різьблення на дереві тощо, в яких мистецькими засобами передано знайомі й близькі кожному з нас образи та сюжетні сцени, втілено теплий і світлий настрій прийдешніх свят.

     Загалом на виставці будуть представлені роботи понад 20 провідних митців вітчизняного народного та професійного декоративного мистецтва, що зберігаються в музейній колекції.

Серед них знані в Україні та за її межами імена, такі, як М. Примаченко, М. Тимченко, Є. Миронова, І. Сколоздра, І. Зарицький, Л. Богинський, М. Онацько, Н. Гронська, В. Корчинський, Н. Ісупова, С. Козак, А. Ільїнський та ін.

     

 

 

 

   

«КЕРАМІКА: рефлексії тілесності»
Виставка художника-кераміста Лесі Падун

     З 6 по 29 листопада 2015 року у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала виставка «КЕРАМІКА: рефлексії тілесності» молодого художника-кераміста з Хмельниччини Лесі Падун.

     Основне коло творчих зацікавлень мисткині обертається навколо художньої та промислової кераміки, порцеляни, промислового дизайну, архітектури, скульптури.

     Леся Падун здобула освіту художника на кафедрі художньої кераміки Національної Львівської академії мистецтв, професійний досвід здобувала на Полонському фарфоровому заводі, працюючи переважно з фарфоровою масою, декоруючи її підполивним розписом солями та кобальтом і кольоровими поливами. Саме тут вона створила свою першу авторську колекцію.

     У 2009 р. Леся Падун отримала грант і стала стипендіаткою програми Міністра культури і народного спадку Республіки Польща Gaude Polonia. Підсумком стажування стала серія робіт за темою «Світло в кінці тунелю».

     Як справжній митець, Леся постійно вчиться, вбираючи до творчого доробку нові ідеї та відкриття в технології творення. Після 2009 року її шлях у мистецтві продовжився на новому рівні – численні виставки, симпозіуми, фестивалі: в Україні (Київ, Львів, Миргород, Суми, Харків, Чернігів, Опішне), у Польщі (Болеславець, Вроцлав, Варшава), у США (Нью-Йорк), Росії (Санкт-Петербург). Вона активно прагне до інтеграції власного творчого доробку в мистецьке середовище європейської керамологічної спадщини й сучасних досягнень художників-керамістів.

 

 

Персональна виставка «Іван Юрков. Емальєр»

     З 9 по 30 жовтня 2015 р. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала персональна виставка «Іван Юрков. Емальєр» (м. Хмельницький).

     

     Іван Михайлович Юрков – один з небагатьох вітчизняних художників, хто присвятив свою творчість мистецтву гарячої емалі на металі. Член Національний спілки художників України з 1989 року, лауреат міської премії ім. Б. Хмельницького в галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, переможець Подільського регіонального рейтингу популярності «Людина року-2013» у номінації «За духовне відродження краю».

     Ретроспективний характер виставки надає можливість ознайомитися з творчими пошуками, експериментами автора в різні періоди його творчості.

     Теми, до яких звертається художник, актуальні, як ніколи: духовність, історія, питання вибору. Багато творів автора присвячені релігійній тематиці: «Трійця», «Трагедія», «Блага вість», «Вознесіння». Його твори відзначаються глибоким філософським змістом та бездоганним виконанням в одній із найскладніших технік – перегородчастій емалі, що відома на теренах України з часів Київської Русі.

 

Виставка творів декоративного розпису М.М.Гусак
«КВІТИ ЛЮБОВІ»

     З 2 по 23 жовтня 2015 р. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала виставка творів декоративного розпису Марії Михайлівни Гусак «КВІТИ ЛЮБОВІ» (с. Сиваське Херсонської обл).

     Декоративному розпису майстриня навчалась у Людмили Вітковської, яка була керівником дитячої студії «Чонгар-сад». З 2002 року Марія Михайлівна – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

     Для творів М. Гусак притаманні яскраві, гарячі кольори та пишний рослинний орнамент з казковими птахами.

     З 1987 року Марія Михайлівна бере участь у районних, обласних, республіканських і зарубіжних виставках.

     Своїм досвідом, умінням вона ділиться, навчаючи мистецтву декоративного розпису вихованців дитячої студії «Сиваський віночок». З 1990 року цей колектив, який очолює мисткиня, носить звання «Народний самодіяльний колектив».

     Виставка відбувалася за підтримки Херсонського обласного управління культури, Новотроїцької районної державної адміністрації та компанії «Нова Пошта».

 

Виставка приватної колекції
петриківського розпису В.В.Васильєва

     18 вересня 2015 р. о 16.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка приватної колекції петриківського розпису Василя Васильовича Васильєва з м. Біла Церква.

     Василь Васильович Васильєв є одним із сподвижників колекціонування петриківських розписів, справжнім шанувальником цього виду мистецтва, якому вдалося зібрати численну колекцію творів Н. І. Турчин, Т. І. Турчин, В. А. Глущенка, О. Білозерової, Ф. С. Панка, В. Ф. Панко та багатьох інших. Починаючи з 1975 р., Василь Васильович постійно їздить до с. Петриківки з метою придбання мальовок. Він особисто знайомий з більшістю майстрів та веде з ними регулярне листування. З 2005 р. систематично експонує свою колекцію. Вже відбулося понад 30 виставок. Колекціонер організовує виставки творів сучасних майстрів (Н. Кіріненко, 2012 р. та М. Яненко, 2013 р.) та майстер-класи з петриківського малювання.

     На виставці у музеї буде представлено близько 80 робіт з колекції В. В. Васильєва.

 

     Виставка працюватиме до 03 жовтня 2015 р.

 

Українська вибійка ХVІІІ – ХІХ ст.

     З 12 червня по 15 вересня 2015 р. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва експонувалася виставка «Українська вибійка ХVІІІ – ХІХ ст.», побудована на матеріалах власної колекції, яка формувалася протягом століття і сьогодні налічує понад 800 пам’яток. В експозиції презентовані всі види вибійчаних тканин – народна вибійка, вироби невеликих підприємств, а також тканини, виконані на мануфактурах. Представлено широкий асортимент тканин різного призначення: інтер’єрні, для пошиття одягу, поштучні – килимок, рушники, пояс.

     Вибійка – відоме з давніх часів мистецтво декорування тканин орнаментами, нанесеними (вибитими) фарбами за допомогою дерев’яних різьблених дощок. Ця техніка дала назву і тканинам. Батьківщиною її вважають Індію, де мистецтво прикрашати тканину досягло високого рівня вже у 1 столітті до н.е. Велика кількість фарб та висока культура бавовни сприяли розвитку цього ремесла. У 1 столітті н.е. вибійку виготовляли в Єгипті та Візантії, а пізніше – в Італії та інших країнах Європи, де до 1735 р. ручна вибійка була єдиним способом декорування тканин.

 

 

Ювілейна виставка творів
майстра народного мистецтва Валентини Панко

     З 21 серпня по 20 вересня2015 р. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала ювілейна виставка творів майстра народного мистецтва Валентини Панко

     Панко Валентина Федорівна — член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Національної комісії України в справах ЮНЕСКО, лауреат премії імені Івана Нечуя-Левицького, спадкоємиця давніх традицій петриківського орнаментального мистецтва, донька заслуженого майстра народної творчості України Федора Панка.

     Понад 35 років присвятила Валентина Федорівна творчій праці. Працювала художником Експериментального цеху петриківського розпису та Центру народного мистецтва «Петриківка». Сьогодні очолює Музей Федора Савовича Панка.

     У творчому доробку мисткині – сотні творів на папері, дерев’яних скринях, тарелях, вазах, розписи на порцелянових та скляних сервізах, настінні розписи тощо. Працює вона як над орнаментально-квітковими панно, так і над    сюжетно-тематичними   композиціями   з   елементами

пейзажу. Вводить в свої композиції зображення птахів та комах, які часто стають смисловим центром. Майстриню часто надихають українські народні пісні та казки, поезії українських класиків Тараса Шевченка, Леоніда Глібова, Бориса Олійника та інших.

 

 

«Легенда, що ожила на Волині»
Виставка серпанкового одягу

     З 27 травня по 5 липня 2015 р. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала виставка серпанкового одягу «Легенда, що ожила на Волині».

     ВОЛИНСЬКИЙ СЕРПАНОК – це унікальний одяг, виготовлений із прозорого, ніжного біленого полотна. Такий одяг науковці і дослідники вважають прототипом сучасних весільних суконь. Виготовлення його на території сучасної України було відоме приблизно з XVІ століття.

     На Волині його виготовляли звичайні селянки з певного сорту льону, який ретельно вирощували і обробляли. Найчастіше серпанок використовувався у весільній обрядовості, під час релігійних свят, похорону, при пологах, у перший день жнив, ним обдаровували рідних, задобрювали русалок.

     У давнину для створення повного серпанкового костюма найумілішим ткачам доводилося витрачати понад рік. Серпанкові костюми напрочуд легкі, ніжні на дотик, не перенасичені оздобленням. Вони свідчать про естетичний смак звичайних селянських жінок минулих століть.

 

 

Валентина Давиденко
«PATRIA. Живопис. Графіка»

     З 29 травня по 14 червня 2015 р. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва тривала виставка творів Валентини Давиденко «PATRIA. Живопис. Графіка».

     Валентина Давиденко – заслужений журналіст України, член Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України, неодноразовий лауреат літературних премій та мистецької премії «Київ», головний редактор публіцистичних програм ТВО радіо «Голос Києва», автор і ведуча цікавих мистецьких програм, поетеса та перекладач.

     Відома вона і як учасник багатьох вітчизняних і зарубіжних виставок, міжнародних живописних проектів.

     Назва виставки «Patria», що перекладається з латини як «Вітчизна», об’єднує не тільки пейзажі рідної України. Це планетарне відчуття світу, мандрівки в просторі і часі в Етрурію, італійське Кватроченто, в Елладу і до витоків іспанського фламенко.

     Виставка триватиме до 14 червня 2015 р.

 

Виставка живописних творів Оксани Давидюк

     З 22 травня 2015 р. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала виставка живописних творів Оксани Давидюк (м. Львів).

     Народилася мисткиня у 1968 р. У 1987 р. закінчила відділення художнього розпису Львівського училища прикладного мистецтва ім. І. Труша (викладачі К. Звіринський, Л. Щур, М. Скибінський, С. Костирко, Р. Безпалків). За останні двадцять років художниця створила більше 100 робіт, які експонувалися на багатьох персональних виставках, зокрема, у Будинку художника (м. Москва), у Палаці мистецтв (м. Львів), в Музеї етнографії та художнього промислу (м. Львів).

     Працюючи над картинами, Оксана Давидюк детально продумує взаємодію художніх образів, відшуковує оптимальні вирішення їх колірного звучання, делікатно розставляє окремі акценти на полотні. І це їй вдається настільки органічно, що глядач відчуває, як від імені митця ведеться спокійна, проте непроста розмова.

Звертає на себе увагу манера письма художниці. Добре прописані конкретні деталі композицій, котрі підтверджують тяжіння автора до декоративності та надають виразності полотнам.

     У творчості Оксани Давидюк значне місце займає написання ікон. Через призму вічності вона дивиться на світ.

 

     Виставка тривала до 7 червня 2015 р.

 

Василь Завгородній.
Розширена експозиція творів
до 90-річчя від дня народження

     У залах Національного музею українського народного декоративного мистецтва було репрезентовано розширену експозицію творів Василя Леонтійовича Завгороднього (1925 – 2009), присвячену 90-річчю від дня народження.

     Василь Леонтійович – людина багато обдарована від природи, що щедро нагородила його талантом співака, поета, прозаїка, художника. Він яскраво проявив хист у різних жанрах образотворчого мистецтва. Багато років займався живописом і графікою. Не маючи професійної освіти, показав себе талановитим колористом і самобутнім майстром малюнку та побудови композиції. Його живописні твори вирізняються багатою фантазією та декоративністю.

     Митець мав вдачу і в скульптурній пластиці малих форм. Особливо захоплювався різьбленням по деревині різних порід. Цей матеріал він чудово відчував і вмів використовувати його природні властивості – колір, структуру, пластичні можливості.

     Перейти на сторінку виставки 

 

Виставка творчих робіт
вихованців позашкільних навчальних закладів м. Києва
«Культура українського бароко»

     З 6 по 24 травня у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала підсумкова виставка творчих робіт вихованців позашкільних навчальних закладів м. Києва «Культура українського бароко».

     Цей захід – частина великого міського проекту «Віхи української культури», ініційованого відділом народної творчості Київського Палацу дітей та юнацтва. Проект тривав 5 років (кожний рік – нова культурна доба), і включав в себе період від Трипілля до Епохи бароко. Юні митці мали великий простір для своєї творчості та ідей, намагались максимально передати дух кожної епохи. У виставках брали участь 17 позашкільних навчальних закладів.

     На виставці у музеї були представлені твори переможців конкурсу, якими стали:

 

Гран-Прі

ЦПР Святошинського району,

І місце

БДЮТ «Дивоцвіт» Дарницького району,

ІІ місце

ЦТ «Шевченківець» Шевченківського району,

ІІІ місце

ДОЕЦ Оболонського району.

 

Іван Бобков. «Мій глиняний світ».

     З 29 квітня по 17 травня 2015 р. в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала виставка «Мій глиняний світ» заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України Івана Бобкова.

     Талановитий молодий художник-кераміст вищу освіту здобув у Київському державному інституті декоративно-ужиткового мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука (2004 р.), де навчався у відомих художників М. Д. Головка, Л. В. Свиди, Т. І. Музиченко, П. П. Печорного.

     Іван Бобков є учасником і лауреатом Всеукраїнських молодіжних симпозіумів гончарного мистецтва в Чигирині (2004, 2005, 2006 рр.), у 2007 р. одержав Президентський грант для реалізації творчого проекту “Керамічне плесо історії”. У 2006 р. художник отримав гран-прі на сьомому міжнародному фестивалі скульптури, кераміки і гончарства “Аржиля” у Франції (м. Румазьєр-Лубер) за роботу “Клоун на леві”, а 2008 року став переможцем міжнародного конкурсу “Природа в мистецтві” (Франція, Париж).

Іван Бобков з 2001 р. передає свої знання наступному поколінню юних гончарів у Державній художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка.

 

«Київ – Афон – Київ».
Виставка живопису заслуженого діяча мистецтв України
Юрія Нагулка

     З 27 березня по 26 квітня у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала виставка живопису заслуженого діяча мистецтв України Юрія Нагулка «Київ – Афон – Київ».

     Твори художника привертають до себе увагу несхожістю і розкутістю у застосуванні мистецьких прийомів для творення образів. Особливе місце у доробку митця займають монументальні картини з багатофігурними композиціями. Завдяки вивіреному, глибоко осмисленому методу ретроспективи, він зображує і поєднує на полотні різні епохи, безліч образів з минулого, теперішнього і майбутнього.

     На виставці «Київ – Афон – Київ» представлені роботи, виконані в різні роки, з циклів «Загублені в часі» та «Фрески», на яких зображені старці Києво-Печерської лаври та Монастиря Святої Гори Афон, сцени з їхнього життя.

     16 квітня о 18.00 в рамках проекту «Київ – Афон - Київ» відбудеться презентація книги Дмитра Корсуня «Зеркало времени. Юрий Нагулко».

     Дізнатися більше про творчість Юрія Нагулко та завантажити книгу «Зеркало времени. Юрий Нагулко» можна на його персональному сайті: www.nagulko.com.

 

Олег Гущин. До 80-річчя від дня народження.

     Олег Ілліч Гущин – яскравий представник київської школи мистецтва художнього скла, творам якого притаманні емоційна піднесеність, яскрава образність, глибока філософська думка. Формування творчого кредо митця відбувалось в атмосфері загального піднесення декоративно-прикладного мистецтва України в період 1960 – 1970 років – час основних трансформаційних процесів у становленні стильових ознак, філософського звучання та естетики художніх творів.

     У розширеній експозиції, присвяченій 80-річчю від дня народження, представлені роботи різних періодів творчості художника.

 

     Перейти на сторінку виставки 

 

«ТИРЛИЧ – ТИРЛИЧ»
Авторемінісценції на тему документального фільму
«Ігор Шамо. Постлюдія»

     З 6 по 22 березня у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала виставка «ТИРЛИЧ-ТИРЛИЧ»:

Валентина Тищенко – об’єкти
Юля Лазаревська – живопис
Микола Мандрич – фото, відео.
Куратор виставки - Юля Лазаревська.

     

     Мені дуже близька концепція Йохана Хейзинги про виникнення людської культури у грі, як гра. Я граю з матеріалами, формами, міфами, змістами. Це може бути картина чи скульптура, або фільм, але завжди хочеться створити об’єкт для споглядання, для співучасті глядача…

     У 2013 році ми з Миколою Мандричем працювали над документальним фільмом «Ігор Шамо. Постлюдія». Постлюдія – буквально, після гри.

Наша виставка теж є своєрідною постлюдією. Фільм вже живе своїм життям, а «гра» продовжується. У фільмі про відомого композитора ми ініціювали виконання фрагментів хору-опери «Ятранські ігри». Хор-опера була створена Ігорем Шамо у 1978 році і до цього часу жодного разу не виконувалась. У грандіозному музичному творі (30 хорових номерів) композитор підіймає пласти прамузики та занурює нас у часи пракультури, яка існує лише в нашій уяві. Треба було знайти візуальне рішення для хорових номерів – костюми, сценографію, локацію… Саме в цей знімальний період ми познайомилися з художницею Валентиною Тищенко і запропонували їй зробити головні убори для наших хористів. Виникла ідея створити незвичайні, але відчутні, десь на рівні підсвідомості образи.

На виставці глядач побачить результати цієї кропіткої роботи. А далі сам процес створювання так розбуркав нашу художню фантазію, що ми не зупинились і продовжували розвивати «музичну» тему. Микола Мандрич створив фотографічні колажі, я – цикл живописних творів, а головні убори Валі Тищенко отримали статус об’єктів.

     

     ТИРЛИЧ-ТИРЛИЧ – це назва одного з хорових номерів, який глядач почує і побачить на виставці.

     Також ми плануємо показати весь фільм в один із днів з 6 по 22 березня.

     

ЮЛЯ ЛАЗАРЕВСЬКА
 
 автор сценарію, режисер
 
 і художник фільму «Ігор Шамо.Постлюдія»

     Перейти на сторінку виставки 

 

«Вишивка – дзеркало душі»
Виставка робіт Людмили Валентинівни Баранової (Мохорт)

      З 13 лютого по 11 березня у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва експонувалася виставка робіт Людмили Валентинівни Баранової (Мохорт) «Вишивка – дзеркало душі» (с. Мала Офірна, Київська обл.).

     Інженер та економіст за фахом, поет за покликанням, вона понад 20 років свого життя присвятила улюбленому заняттю – вишиванню. Голка і нитка в її руках – це як пензлик і фарба для художника. Вишиті хрестиком різноманітні квіти, вишукані букети, натюрморти та пейзажі вражають своєю емоційністю і колоритом. Її творчий доробок складає понад 150 вишитих картин.

     Людмила Валентинівна – творча, різнобічно обдарована людина. У 2006 році побачила світ перша збірка її віршів «Не зміліє душі криниця». А вже 2008 року – друга збірка під назвою «Незабутнє близьке і далеке… ».

     Глибоке авторське мислення, оптимізм душі, прагнення гармонії зі світом знайшли своє місце у її творчості.

 

«Дивосвіт решетилівського килимарства»

     З 30 січня по 11 березня 2015 року у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва тривала виставка творів видатних художників українського килимового ткацтва, заслужених майстрів народної творчості України, лауреатів Національної премії України ім. Тараса Шевченка Надії Бабенко та Леоніда Товстухи.

     Творчий шлях обох митців багато років був пов'язаний з уславленим центром килимарства на Полтавщині – Решетилівкою, зокрема з фабрикою художніх виробів ім. Клари Цеткін – провідним підприємством свого часу, що спеціалізувалося переважно на виготовленні традиційних килимів з квітковим орнаментом і гобеленів ручної роботи і яке в наш час, на жаль, перестало існувати.

     Спеціальна освіта, яку здобули художники у Кролевецькому технікумі (пізніше Л.Товстуха закінчив також Московський технологічний інститут) та багаторічна праця сприяли розвитку таланту митців. Леонід Товстуха на фабриці пройшов шлях від майстра килимарського цеху до директора підприємства, поєднуючи творчу працю з адміністративною. Надія Бабенко 15 років працювала головним художником, два десятиліття її життя були віддані викладацькій роботі.

 

Тетяна Мялковська. «Малярство на дереві»

     23 січня 2015 р. о 16 год. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкриється виставка творів Тетяни Мялковської «Малярство на дереві», м. Луцьк.

     Т. Мялковська народилася 26 квітня 1970 року в с. Поріччя на Львівщині. Закінчила Самбірське педагогічне училище, а 1994 року – Інститут мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки.

     Член Національної спілки художників України з 2002 р.; засновник і керівник дитячої художньої студії «П'ятерня» (м. Луцьк); організатор луцької художньої парафіяльної студії в монастирі Св. Василія Великого. Відома художниця і як учасник багатьох міжнародних ...

     Виставка тривала до 8 лютого 2015 р.

 

«Чайник як привід для бесіди»

     Національний музей українського народного декоративного мистецтва презентував культурно-мистецький проект «Чайник як привід для бесіди».

     Проект включав кілька заходів. 12 грудня відбулося відкриття виставки чайників із музейної колекції кераміки та презентація авторських робіт сучасних художників-керамістів. На виставці було представлено 25 глиняних чайників та понад 30 предметів дитячого чайного сервізу з колекції музею. Другу, найбільшу, частину експозиції складала виставка сучасних художників-керамістів. Понад 30 митців України представили свої твори. У виставкових залах музею оселилися чайники з міст Києва, Львова, Черкас, Червонограда Львівської обл., Ужгорода, Ржищева Рівненської обл., с. Решетилівки Полтавської обл. Відомі художники, знані в Україні та за її межами майстри-керамісти та молоді художники, які тільки починають заявляти світові про свої таланти, презентували фантазійні твори в залах музею.

     Виставка працювала до 20 січня 2015 р.

     Перейти на сторінку виставки

 

«КВАДРА міні-метал»
Ювелірне – мистецтво – міні-емалі

     З 28 листопада 2014 р. в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала виставка «КВАДРА міні-метал. Ювелірне – мистецтво – міні-емалі». Ідейним натхненником та ініціатором проведення виставки є відомий київський ювелір та емальєр, член Національної спілки художників України, учасник міжнародних симпозіумів та виставок Віталій Хоменко.

    Твори, що були представлені на виставці, оригінальні за стилістичним та образно-пластичним вирішенням, цікаві широтою асоціативності та тематичного діапазону, оригінальністю авторської думки.

    У виставці взяли участь визнані метри у цій царині: С. Вольський (м. Львів), Ш. Пержан і К. Кравчук (м. Чернівці), В. Балибердін (м. Київ).

    Також в експозиції були репрезентовані кращі ювелірні здобутки таких талановитих художників: А. Шерстюк (м. Берлін), С. Дрокін (м. Харків), О. Гаркус (м. Косів), С. Аленгоз (м. Донецьк). Творі мистців відзначаються прогресивним пластичним мисленням, тяжінням до декоративізму, поєднанням різноманітних матеріалів і технік, а також окремих цікавих конструкторських знахідок.

     Виставка працювала до 25 січня 2015 р.

     Перейти на сторінку виставки

 

Пам'яті народного художника України
Альберта Балабіна
(1934–2004)

     З 15 листопада 2014 року у залах Національного музею українського народного декоративного мистецтва була представлена розширена експозиція творів видатного київського художника А. Балабіна до 80-річчя від дня народження. Це скульптурні твори та експериментальні композиції зі скла та кришталю.

     

     Мистецтво Альберта Григоровича Балабіна – явище унікальне. Він однаково майстерно працював як художник, створюючи ескізи своїх майбутніх творів, і як майстер-склодув, втілюючи образи в матеріалі, віртуозно володіючи склодувною трубкою і пінцетом, ножицями і щипцями для обробки скла. На відміну від багатьох інших художників, він самостійно, без допомоги майстрів-склодувів, здійснював задумані проекти, створював унікальні зразки, які належать до раритетних. Колекція нашого музею нараховує понад 120 високохудожніх авторських творів кінця 1960-х – початку 1990-х років.

     Виставка працювала до 10 лютого 2015 року.

     Перейти на сторінку виставки

 

Виставка творів Олександра Бабенка.
Килимарство, гобелен, художня вишивка, малярство на склі, монотипія, акварельний та олійний живопис.

     Селище Решетилівка Полтавської області відоме в Україні і у всьому світі як визначний осередок народної вишивки, ткацтва, килимарства.

     З 31 жовтня по 8 грудня 2014 р. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала виставка творів заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Міжнародної текстильної асоціації, викладача Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, кавалера ордена «За заслуги» ІІІ ступеня Олександра Олексійовича Бабенка.

     Основні види творчості автора: килимарство, гобелен, художня вишивка, малярство на склі, монотипія, акварельний та олійний живопис.

     Художник народився 2 квітня 1959 року у Решетилівці на Полтавщині. Мистецтву килимарства навчався у своєї мами Надії Бабенко – лауреата Державної премії України імені Т.Г.Шевченка. У 1981році закінчив Харківський художньо-промисловий інститут за фахом: художник декоративного мистецтва. Активну творчу діяльність розпочав у студентські роки. Олександр є постійним учасником багатьох обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок.

 

Нові надходження музею. 2009 – 2014.

     З 13 жовтня у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працює виставка «Нові надходження музею. 2009–2014», яка присвячена 60-річчю діяльності музею як самостійної установи. Колекція музею почала формуватися ще на початку ХХ століття у складі відкритого у 1899 році першого у Києві загальнодоступного музею – Міського музею старожитностей і мистецтв (нині – Національний художній музей України).

     На виставці представлені твори народного та декоративного мистецтва України, які надійшли до музею у 2009 – 2014 роках. За цей час збірка зросла на 1986 предметів. Надходження відбувалися різними шляхами: подарунки авторських робіт від художників, чиї виставки експонувалися в музеї; пам’ятки, що були передані з митниці; дарунки творів мистецтва від власників і колекціонерів.

     Представлені твори художнього ткацтва, вишивки, батику, декоративного розпису, народного іконопису, писанкарства. Серед них роботи художників Т. Мисковець, Н. Гронської, Л. Жоголь, Н. Борисенко, М. Семесюк, С. Бутковської, Г. Михайличенко, М. Базак, Г. Попової, М. Кирницької, О. Пушкарьова, В. Корчинського, О. Клименка, Р. Селівачова та ін.

     Виставка працюватиме до 25 листопада 2014 року.

 

«Дерево життя»
Персональна виставка творів Володимира Балибердіна

     З 22 вересня по 5 жовтня 2014 р. в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працювала персональної ювілейної виставки «Дерево життя» члена Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів України Володимира Івановича Балибердіна.

     Художник живе в місті Києві, очолює секцію декоративно-прикладного мистецтва Київської організації Національної спілки художників України. В галузі декоративно-прикладного мистецтва автор працює понад 40 років, створює ювелірні прикраси та об’єкти для оздоблення інтер’єрів.

     Виставка «Дерево життя» – ретроспективна: вона надає можливість ознайомитися з творчістю автора від початку до сьогодення. Особливою сторінкою у творчості В. Балибердіна є використання українського орнаменту в ювелірному мистецтві. Художник створює унікальні різьблені прикраси, використовуючи такі матеріали як перламутр, кістка.

     В. Балибердін є куратором та організатором авторського проекту «Діалог з природою». Твори художника зберігаються в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, Музеї історичних коштовностей України та в приватних колекціях у різних країнах світу.

Музей у соцмережах:  ВКонтакте  Твіттер  Фейсбук  

    © 2005-2015 Національний музей українського народного декоративного мистецтва.    Умови використання матеріалів