Панно «Мистецтвознаваець» Михайла Ніколаєва


ПочатокПроект "Експонат місяця": Панно «Мистецтвознаваець» Михайла Ніколаєва

Усі експонати

     Експонатом місяця грудня 2015 року обрано панно «Мистецтвознавець» Михайла Ніколаєва.

     Михайло Ніколаєв – київський художник, закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури (відділення монументального живопису в майстерні Миколи Стороженка), член Національної спілки художників України. Знайшов себе в галузі монументального мистецтва, станкового живопису, дрібній пластиці, графіці. Останнім часом працює в техніках емалі на міді та гарячої енкаустики, які дають можливість реалізувати прагнення митця до пошуку й поєднання ідеї та оригінальності, кольору і фактури, вічності матеріалу та його благородства.

     Автор є постійним учасником художніх виставок. Михайло Ніколаєв –лауреат І премії Першого міжнародного фестивалю емалей в Україні, що проходив у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (м. Київ) у 2009 р. У 2010 р. відбулася персональна виставка художника у музеї.


"Мистецтвознавець". 2004.
мідь, емаль, сталь

     Роботу «Мистецтвознавець» (2004 р.), виконану в техніці гарячої емалі на міді та сталі, автор подарував музею після фестивалю емалей 2009 року.

     Мистецтвознавство – це досить молода наука, яка з’явилась у XVIII ст. завдяки Іогану Вінкельману, німецькому антиквару та історику. В якості університетської спеціальності мистецтвознавство сформувалося на межі XIX – XX століть.

     Хто такий мистецтвознавець? Це людина, яка вивчає мистецтво, художню культуру суспільства в цілому або окремі його види. Щоб стати успішним мистецтвознавцем, потрібно мати тонкий смак, аналітичний розум, гарну пам'ять, терпіння та вербальні якості.

     Михайло Ніколаєв створив образ мистецтвознавця, якого переповнюють знання та бажання ними ділитися. Жартівливий погляд на роботу мистецтвознавця – це свого роду дружній шарж.

     На фото біля роботи М. Ніколаєва «Мистецтвознавець» Зоя Анатоліївна Чегусова — український мистецтвознавець, арт-критик, президент Української секції Міжнародної асоціації арт-критиків АІСА під егідою ЮНЕСКО, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2006 р., за альбом-каталог «Декоративне мистецтво України кінця XX століття. 200 імен»), заслужений діяч мистецтв України (2007), нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ст.

     Зоя Чегусова є автором понад 200 мистецтвознавчих праць у вітчизняних і зарубіжних виданнях, в яких пропагується і популяризується творчість провідних майстрів сучасної кераміки, скла, текстилю, металу, дерева України. Вона друкується з 1978 року в журналах «Образотворче мистецтво», «Україна», «Декоративное искусство», «Творчество», «Президент», «Академія», «Українське мистецтво», «Дизайн аспект», «А. С. С.», «Аеропорт» «Art Ukraine», «Fine Art», в газетах «Дзеркало тижня», «Всеукраинские ведомости», «Киевские ведомости», «Метро», «Kyiv weekly» та ін.

     Член редакційних колегій журналів: «Українське мистецтво» — з 2003 р., «Образотворче мистецтво» — з 2006 р., журналу «Fine Art» — з 2007 р.

     Основні праці:

     • « Мистецтво України ХХ століття» (у співавт., 1998)

     • «Декоративне мистецтво України кінця ХХ століття. 200 імен» (2002)

     • «Мистецтво України. 1991–2003» (у співавт., 2003)

     • Каталог виставки до відзначення 50-річчя входження України в ЮНЕСКО в Парижі «Сучасне декоративне
        мистецтво України» (2004)

     • «Декоративне мистецтво України ХХ століття. У пошуках „великого стилю“» (у співавт., 2005)

     • «Історія українського мистецтва. ХХ століття». Том п'ятий (у співавт., 2007)

     • «Людмила Жоголь. Чарівниця художнього текстилю» (у співавт., 2008) та ін

     

Ольга Новодережкіна

     

 

На початок





ПочатокПроект "Експонат місяця": Панно «Мистецтвознаваець» Михайла Ніколаєва


© 2015 Національний музей українського народного декоративного мистецтва: Умови використання матеріалів